Taş gibi kaktüsler

Dekoratif kaktüsler, bulunduğunuz ortamı güzelleştiren küçük detaylardan sadece biri. Bitki yetiştirme konusunda pek başarılı değilseniz, bunun için zaman ayıramıyorsanız veya az ışık alan bir evde yaşıyorsanız taş boyama tekniği ile sukulent kaktüsler yaparak bu açığı kapayabilirsiniz. Üstelik bu kaktüsler bakım gerektirmez, elinize batmaz ve birkaç tanesi yan yana gelince harika bir kaktüs topluluğu oluştururlar.

Her boydan taş
Çakıl taşları
Fırça
Akrilik boya
Beyaz Kalıcı Kalem
Yapıştırıcı
Vernik

  • Kaktüs yapımı için her boydan taş kullanabilirsiniz. Dekoratif kaktüs görselleri için bir ön araştırma yapmakla başlayın. Eğer aklınızda çiçekli kaktüs yapmak varsa taşları boyamaya başlamadan önce çiçek olacak küçük taşları ana gövdeye yapıştırın.
  • Taşların üzerindeki yapıştırıcı kururken siz de saksılarınızı boyamaya başlayabilirsiniz
  • Kaktüsler için çoğunlukla açık ve koyu yeşil tonlara ihtiyacınız olacak. Tüm kaktüsleri yeşil tonlarında ve çiçeklerini istediğiniz renkte boyayın ve kurumaya bırakın.
  • Kalıcı kalem veya ince bir fırça ile kaktüslerin üzerindeki beyaz detayları yapın ve son adım olarak taşları vernikleyin. 
  • Saksıların içini kum, toprak veya başka bir dolgu maddesi ile doldurun, taş kaktüslerinizi yerleştirin. Son süsleme için küçük çakıl taşlarını kaktüsleri iyice sabitlemek için aralarına serpiştirin ve hafifçe bastırın.

İşi daha eğlenceli hale getirmek için kaktüslerinizin üzerine komik yüzler çizebilir, hareketli gözler ekleyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek içerikler

Üfleyerek desen verin
Üfleyerek desen verin
Yaratıcılığın sınırı yok. Neden pipetle üfleyerek de resim yapılmasın? Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de...
Devamını oku
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
Yaz kış demeden açan rengarenk çiçekleri evde görmek ne güzeldir... Daha önce farklı malzemelerden yapay çiçekler yap...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published