Seramik üzerinde seramik mozaik

Seramik objeler, pürüzsüz yüzeyleri ve akrilik boyayı güzel tutuşlarından dolayı çalışması en keyifli objelerden. Seramik bir vazo, mumluk veya karo üzerine seramik mozaik taşları kullanarak ortaya çıkarmak istediğiniz resme vurgu katabilirsiniz.

Artebella’nın yetişkin hobi setlerinden satın alabilir veya evdeki seramik bir objenizi mozaik yaparak süsleyebilirsiniz.

  • Seramik vazoyu 1 kat akrilik boya ile astarlayın ve kurumaya bırakın.
  • Zemin renginin üzerinde metalik bir efekt yaratmak için poşet baskı uygulayın. Poşet doku için inci metalik boyasını glaze medium ile 1:1 ölçüde karıştırın. Glaze medium boyayı incelterek rahat bir uygulama yapmanızı sağlar. Zemin rengi üzerine bolca bu karışımdan sürdükten sonra poşeti buruşturarak seramik objenin üzerine iyice bastırın. Sonra poşedi kaldırarak vazoyu kurumaya bırakın.
  • Objenin üzerinde mozaik uygulamak istediğiniz yere kurşun kalem ile şekli çizin. Mozaik tutkalını yapacağınız alana küçük parçalar halinde sürün ve seramik taşları dizmeye başlayın.
  • Artebella mozaik taşları doğal taşlardır ve makasla kesilebilir. Özellikle yuvarlak alanları doldururken kolaylık sağlar.

İlginizi çekebilecek içerikler

Eserlerinizle çatlatın
Eserlerinizle çatlatın
Ahşap tepsinize veya seramik vazonuza çatlamış görüntüsü vermeyi, kırıp dökmeden, boya ile mozaik çatlatma tekniği ku...
Devamını oku
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sokaklarda renkli boyanmış merdivenlere denk geldiğinizde, renklerin orayı ne kadar güzelleştirdiğini fark ettiniz mi...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published