Evinizi dekoratif seramik objelerle süsleyin!

Günümüzde oldukça yaygın olan seramik boyama, vazgeçilmez hobimiz haline gelmiş durumda. Tabak, biblo, vazo, kalemlik veya şamdan gibi çok çeşitli seramik objeyi farklı boyama teknikleri kullanarak kişiselleştirebilir, kendiniz veya sevdikleriniz için mutluluk saçan el yapımı hediyelere dönüştürebilirsiniz.

Seramik obje nasıl boyanır?

Seramik, yapısı gereği boyayı kolayca emdiği için öncelikle yüzeyi su bazlı transparan boya ile astarlamanız gerekir. Astarı istediğiniz renk atabilirsiniz ancak seramik objeye transfer uygulayacaksanız ilk katı transparan beyaz boya ile boyamanızı öneririz. Boya kuruduktan sonra transfer yapmak istediğiniz yüzeye uygun Artebella transfer desenini seçerek sünger ve su yardımıyla seramik objenin yüzeyine yapıştırın. Islattığınız transfer kağıdını çıkardığınızda desenin seramik üzerine geçtiğini göreceksiniz. Burada işin güzel yanı transferi tamamlamak için Artebella akrilik boya, metalik boya, transparan boya, multi surface boya, simli boya gibi çok çeşitli boyayı kullanabilirsiniz.

Kolay transferi  seramik üzerine geçirdikten sonra sıra verniklemeye ve boyayı seramik üzerinde sabitlemeye geliyor. Su bazlı verniği tek kat sürmeniz yeterli. İşte bu kadar! Kuruduktan sonra seramik objelerinizi evinizin farklı köşelerinde sergileyebilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Şipşak ayna efekti
Şipşak ayna efekti
  Çok pratik bir yöntemle istediğiniz cam objeyi aynaya dönüştürmenin bir yolu var:  Artebella ayna efektli sprey boy...
Read More
Üfleyerek desen verin
Üfleyerek desen verin
Yaratıcılığın sınırı yok. Neden pipetle üfleyerek de resim yapılmasın? Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de...
Read More

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published