Portakallı kitap ayraçları

Kitap ve defterlerinizi bu enerji veren vitamin deposu portakallarla işaretlemek ister misiniz? Yapılışı son derece zevkli ve kolay olan portakallı kitap ayraçlarından bahsederken bile insanın burnuna portakal kabuğu kokusu gelmiyor mu?

Malzemeler

Strafor toplar
Ataş
Maket bıçağı
Sünger fırça
Makas
Kürdan
Küçük dallar
Turuncu renk akrilik boya
2 renk yeşil grapon kağıdı
Tutkal

Bir sünger fırçayla strafor toplarını turuncuya boyayın.

Yeşil grapon kağıtlarını strafor toplara orantılı olarak  küçük yapraklar şeklinde kesin. Yaprağın alt kısmı topun içine sıkışacağı için biraz uzun bırakın. İki yaprağın uçlarını biraz bükün ve bir kenara koyun.

Dal parçalarını sap olacak uzunlukta kesin.

Ataşınızın genişliğini ölçerek maket bıçağıyla topların üzerine ince ve derin bir kesik atın. (Ataşın yarısını içeride tutacak derinlikte) ve ataşı yerinde tutacak kadar bastırın. Bir damla tutkal ile ataşı sabitleyebilirsiniz.

Ataşın tam karşısına kürdan yardımıyla bir delik açın. Uçları bükülmüş yapraklarınızı dal parçası ile birlikte topun yarısına kadar batırın. Burada sabitlemek için isterseniz az miktarda tutkal kullanabilirsiniz.

Şimdi sayfanızı bu şirin ve küçük portakal ile işaretleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerikler

Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sokaklarda renkli boyanmış merdivenlere denk geldiğinizde, renklerin orayı ne kadar güzelleştirdiğini fark ettiniz mi...
Devamını oku
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik objeler, pürüzsüz yüzeyleri ve akrilik boyayı güzel tutuşlarından dolayı çalışması en keyifli objelerden. Ser...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published