Pencerelerinizi vitrayla galeriye dönüştürün

Güneş vurdukça pencerelerinizden rengarenk ışıkların ve desenlerin odayı süslemesi ne güzel bir görüntüdür. Vitray, renkli bir perde gibi güneş ışığının içeri girmesine izin verir ancak içerideki görüntüyü dışarı vermez.

Vitray

Cam süsleme sanatı vitray 9. yy’da doğmuş ve Ortaçağ’da en parlak dönemini yaşayarak ünlü katedralleri süslemiştir. Şimdilik cam vitray olmasa da aynı görünümü sağlayan daha pratik bir vitray yapabilirsiniz.

Malzemeler

Akrilik boya
Tutkal
İstediğiniz  boyutta çerçeve veya camlı çerçeve (IKEA’da bulunan ön yüzü dayanıklı plastikten yapılmış çerçeveler  bu işe çok uygun)
Maket Bıçağı
Siyah renk tahta kalemi,
Vernik

 

  • Vitrayın üzerine çizeceğiniz desenin çıktısını alın. Basit adımlardan başlamak en iyisidir, sade geometrik şekiller veya kelebek gibi kolay bir desen olabilir.
  • Deseni camın altına koyarak ve kaymaması için bantlayarak siyah tahta kalemi ile kontürlerini çizin. Daha vurgulu siyah çizgiler isterseniz, biraz siyah akrilik boyayı, su bazlı tutkal ile karıştırıp ince fırça yardımıyla kontürleri çizebilirsiniz.
  • Siyah çizgileriniz kuruduktan sonra sıra, içlerini boyamaya geliyor. Kullanacağınız renkleri de aynı miktarda tutkal ile iyice karıştırın ve boyamaya başlayın.

 

İlginizi çekebilecek içerikler

Üfleyerek desen verin
Üfleyerek desen verin
Yaratıcılığın sınırı yok. Neden pipetle üfleyerek de resim yapılmasın? Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de...
Devamını oku
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
Yaz kış demeden açan rengarenk çiçekleri evde görmek ne güzeldir... Daha önce farklı malzemelerden yapay çiçekler yap...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published