Maskeli baloya gitmeye hazır mısınız?

Çok eski çağlardan insanlar, doğaüstü varlıklarla iletişime geçmek için maske kullanırlardı. Afrika’da ve Avustralya’daki ilkel kabileler, maskenin temsil ettiği ruha dönüştüklerini düşünerek ritüellerde maske takarlardı.  İlerleyen zamanlarda maske kullanımı biraz anlam değiştirerek Ortaçağ Avrupasında karnavalların bir parçası olarak ortaya çıktı. Ardından kraliyet balolarına katılan yüksek sosyetenin kimliklerini gizemli bir şekilde korumak istemesi nedeniyle maskeler vazgeçilmez bir aksesuar haline geldi. Günümüzde maskeler bir hobi ve aksesuar olarak kullanılmaya devam ediyor.

Çocukların favorisi yumuşak keçeden maskeler

Daha çok çocukların yaşgünlerinde ve okul partilerinde kullanılan maskeler keçe, seramik, sıkıştırılmış kağıt gibi malzemelerden yapılıyor. Siz de evde çocuklarınızla birlikte harika maskeler yapabilirsiniz.

Keçeden yapılan hayvan maskeleri, okuldaki son dakika kostüm partileri için günü kurtarır. Hayvan yüzlerinden ilham alarak internetten bulduğunuz maske şablonlarından çıktı alın. Keçeden maske yapmanın kolaylığı sadece keçeye, bir karton parçasına ve yapıştırıcıya ihtiyacınız olması. (Daha sağlam olmasını isterseniz dikebilirsiniz.)

Artebella’nın seramik maskeleri veya IKEA’da bulunan sıkıştırılmış kağıttan yapılan maskeler, akrilik boya ile boyanıp kolayca kullanıma hazır hale gelir. İsterseniz maskelerin üzerine kolay transfer veya çatlatma yaparak farklı efektler de verebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerikler

Üfleyerek desen verin
Üfleyerek desen verin
Yaratıcılığın sınırı yok. Neden pipetle üfleyerek de resim yapılmasın? Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de...
Devamını oku
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
Yaz kış demeden açan rengarenk çiçekleri evde görmek ne güzeldir... Daha önce farklı malzemelerden yapay çiçekler yap...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published