Kendi mühürünüzü basın

Kumaş ve kağıt üzerinde doku oluşturmak için yeni fikirler aradığınızda basit malzemeleri kullanmak her zaman için iyi bir yoldur. Market alışverişlerinden eve getirdiğiniz dikdörtgen strafor kapları, üzerine kolayca çizilebilen ve basit aletlerle "oyulabilen" yapısı nedeniyle kağıda ve kumaşa mühür gibi desen basmakta ve arkaplan doku yapmakta kullanabilirsiniz.

Strafor üzerine pilot kalemle bir tasarım çizerek başlayın. Çizerken straforu delmeyecek ama desene boyut verecek kadar bastırarak çizin. Ardından kullanacağınız renklerdeki akrilik boyalarınızı bir plastik tabağa koyun. Patina süngeri ile boyayı strafora yedirin. İşte mühürünüz ya da baskınız hazır. Çalışmanız bittikten sonra yüzeye uygun olarak vernikleyebilirsiniz.

Kumaş üzerine de deneyin

Kumaş yüzeylere mühür basmak isterseniz, akrilik boya yerine sprey kumaş boya kullanın. Yine strafora ince uçlu bir kalem ile hafifçe bastırarak bir desen çizin. Kullanmak istediğiniz renklerle straforun üzerini boyayın. Straforu ters çevirerek kumaşın yüzeyine sıkıca bastırın. Kuruduktan sonra kumaşın arkasında ütüleyerek boyayı sabitleyin.

İlginizi çekebilecek içerikler

Şipşak ayna efekti
Şipşak ayna efekti
  Çok pratik bir yöntemle istediğiniz cam objeyi aynaya dönüştürmenin bir yolu var:  Artebella ayna efektli sprey boy...
Devamını oku
Üfleyerek desen verin
Üfleyerek desen verin
Yaratıcılığın sınırı yok. Neden pipetle üfleyerek de resim yapılmasın? Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published