Hiç tuzlu olmayan tuzla boyama

Çocuklarınızla birlikte fazla hazırlık gerektirmeyen kolay bir aktivite arıyorsanız harika bir önerimiz var. Tuzla boyama son derece basit ve az malzeme isteyen (neredeyse maliyetsiz) ama etkisi büyük bir çalışma.

Malzemeler

Sofra tuzu
Kalın kağıt (siyah renkleri gerçekten ortaya çıkarır)
Sulu boya ve fırçaları
Beyaz Tutkal

 

  • Bu aktivite için sulu boya kağıdı gibi kalın bir kağıt seçin.  Deseninizi kağıda hafifçe çizin. Desen seçerken kalın çizgili ve sade bir desen seçmeye özen gösterin.
  • Çizgilerin üzerinden beyaz tutkal ile geçin.
  • Tutkal kurumadan,  üzerine bolca tuz serpin. Burada cömert  davranabilirsiniz. Resmin her yerini tuzla kapladıktan sonra kağıdı sallayarak fazla tuzu silkeleyin.
  • Fırçanızı bolca ıslatarak sulu boyaya sürün.
  • Boyar gibi hareket ettirmeden sadece fırçanın emdiği boyayı aktaracak kadar fırçayı tuza dokundurun. Tuzun boyayı nasıl emdiğini görebilirsiniz. Ancak dikkat, fırçanızı uzun süre aynı noktada tutarsanız tuz eriyecek ve resmin o bölümü tuzsuz kalacaktır.  

 

 

                       

İlginizi çekebilecek içerikler

Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sokaklarda renkli boyanmış merdivenlere denk geldiğinizde, renklerin orayı ne kadar güzelleştirdiğini fark ettiniz mi...
Devamını oku
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik objeler, pürüzsüz yüzeyleri ve akrilik boyayı güzel tutuşlarından dolayı çalışması en keyifli objelerden. Ser...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published