Hiç tuzlu olmayan tuzla boyama

Çocuklarınızla birlikte fazla hazırlık gerektirmeyen kolay bir aktivite arıyorsanız harika bir önerimiz var. Tuzla boyama son derece basit ve az malzeme isteyen (neredeyse maliyetsiz) ama etkisi büyük bir çalışma.

Malzemeler

Sofra tuzu
Kalın kağıt (siyah renkleri gerçekten ortaya çıkarır)
Sulu boya ve fırçaları
Beyaz Tutkal

 

  • Bu aktivite için sulu boya kağıdı gibi kalın bir kağıt seçin.  Deseninizi kağıda hafifçe çizin. Desen seçerken kalın çizgili ve sade bir desen seçmeye özen gösterin.
  • Çizgilerin üzerinden beyaz tutkal ile geçin.
  • Tutkal kurumadan,  üzerine bolca tuz serpin. Burada cömert  davranabilirsiniz. Resmin her yerini tuzla kapladıktan sonra kağıdı sallayarak fazla tuzu silkeleyin.
  • Fırçanızı bolca ıslatarak sulu boyaya sürün.
  • Boyar gibi hareket ettirmeden sadece fırçanın emdiği boyayı aktaracak kadar fırçayı tuza dokundurun. Tuzun boyayı nasıl emdiğini görebilirsiniz. Ancak dikkat, fırçanızı uzun süre aynı noktada tutarsanız tuz eriyecek ve resmin o bölümü tuzsuz kalacaktır.  

 

 

                       

İlginizi çekebilecek içerikler

Üfleyerek desen verin
Üfleyerek desen verin
Yaratıcılığın sınırı yok. Neden pipetle üfleyerek de resim yapılmasın? Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de...
Devamını oku
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
Yaz kış demeden açan rengarenk çiçekleri evde görmek ne güzeldir... Daha önce farklı malzemelerden yapay çiçekler yap...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published