Eserlerinizle çatlatın

Ahşap tepsinize veya seramik vazonuza çatlamış görüntüsü vermeyi, kırıp dökmeden, boya ile mozaik çatlatma tekniği kullanarak sağlayabilirsiniz. Resim üstü çatlatma da denen bu yöntemle, sanatsal çalışmalarınız artık eskitilmiş bir görünüme sahip olacak.

Ahşap veya seramik bir tepsiyi istediğiniz renk akrilik boya ile boyadıktan sonra üzerine kolay transfer uygulayın. İyice kuruduktan sonra mozaik çatlatma işlemine geçebilirsiniz

  • Artebella mozaik çatlatma 2 aşamalıdır. İlk aşamada çatlatma medyumunu tepsi üzerine yoğun bir şekilde sürün. İnce çatlatma isterseniz daha ince sürmeniz yeterli. Ve kurumaya bırakın.
  • Daha sonra 2. adım olan çatlatma verniğini fırça ile tepsi üzerine sürün. Bu aşamanın püf noktası, küçük fırça darbeleriyle ve fırça darbeleri üst üste gelmeyecek şekilde uygulanmasıdır. Kurumaya başladıkça boyanın çatlamaya başladığını göreceksiniz.
  • Oluşan çatlakların arasına biraz metalik görünüm katalım. Altın rengini biraz inceltmek için glaze medyum ile karıştırdıktan sonra fırça ile mozaik çatlatma yaptığınız yüzeye sürün.
  • Nemli bir sünger ile bastırmadan fazla metalik boyayı alın. Böylece çatlaklar belirginleşecektir. Ve kurumasını bekleyin.

İlginizi çekebilecek içerikler

Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik objeler, pürüzsüz yüzeyleri ve akrilik boyayı güzel tutuşlarından dolayı çalışması en keyifli objelerden. Ser...
Devamını oku
Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Özellikle okul öncesi çağındaki çocuklar için eğlenceli ve renkli bir çalışma arıyorsanız parmak boyaları tam size gö...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published