Çiçek gibi kozalaklar

Bahçede veya bir orman gezintisinde yürürken ayağınıza çarpan, formu bozulmamış çam kozalakları görürseniz birkaç tanesini çantanıza atmanızı öneririz. Bu kozalaklardan çelenkler, saksıda kozalak çiçekleri veya hayvan figürleri yapabilirsiniz. Yılbaşı ağacı için de en doğal süsleme kozalak olacaktır.

Kozalakları istediğiniz renge boyamadan önce beyaz akrilik boya  ile ilk katı boyamanızı öneririz. Böylelikle kullanmayı düşündüğünüz renkler daha canlı görünecektir. Çam kozalaklarını akrilik boya ve fırça ile iç ve dış kısımlarını renklendirebilir veya boyanız geniş ve derin bir kapta ise kozalağı boyanın içine batırıp çıkarabilirsiniz. Kozalaklar kuruduktan sonra verniklerseniz açık havada daha uzun süre koruyabilirsiniz.

Bir vazo veya sakısı içine demet halinde yerleştirmeyi düşünüyorsanız sıcak silikon tabancası ile kozalakların ucuna çöp şiş yapıştırın. Çöp şişleri de yeşile boyayarak daha gerçekçi bir sap görüntüsü verebilirsiniz.

Sepet içine yerleştiriken ise sepetin içine uygun büyüklükte strafor yerleştirerek kozalak çiçeklerinizin çöp şiş saplarını köpüğe saplayarak daha dolgun bir aranjman yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek içerikler

Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Özellikle okul öncesi çağındaki çocuklar için eğlenceli ve renkli bir çalışma arıyorsanız parmak boyaları tam size gö...
Devamını oku
Çiçek desenleri her yerde
Çiçek desenleri her yerde
Çiçek severlerdenseniz el kaldırın! Renkleriyle, kokularıyla, büyüklü küçüklü şekilleriyle çiçekler hepimizi büyüleme...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published