Benzersiz desenli köpük toplar

Kolay, hızlı ve eğlenceli  dökme tekniği ile ebruya benzer görünümde harika süslemeler yapabilirsiniz. Aynı renkleri, aynı sırada kullansanız bile bu küçük köpük toplar, her biri birbirinden farklı süsleme olarak kuruyacaklar.

Strafor köpük ile çok farklı aktiviteler yapılabilir, burada şimdilik akrilik boya ile dökme tekniğinden bahsedeceğiz. Temelde, akrilik boyaların yavaşça birbirinin üstüne eklenerek tuvale veya objeye dökülmesiyle ortaya çıkan desenlerdir. Bu rengarenk topları hediye olarak verebilir, evinizi ve hatta yılbaşı ağacınızı süslemek için kullanabilirsiniz. Unutmayın, renk kombinasyonu sonsuz!

Malzemeler

Birkaç renkli akrilik boya
Strafor köpük topları
Çöp şiş çubuğu
Plastik bardaklar

  • Plasitk bardağın içine kullanmak istediğiniz renkteki akrilik boyaları sıkın. Boya renklerini karıştırmamaya dikkat edin. Boyayı döktüğünüzde, katmanlar karışmaz, ebru görünümü oluştururlar.
  • Strafor topunun ucuna bir şiş yerleştirin.
  • Dökülecek boyalar için geniş bir kasenin üzerinde, şişin ucundan tutarak boya bardağını yavaşça topun üstüne dökün. Bu sırada boyanın her yere dağılması için topu yavaşça çevirin ve hareket ettirin.
  • Boya bitene veya top tamamen kaplanana kadar boya dökmeye devam edin.
  • Boyasız yer kalırsa ebru görünümünü elde etmek için başka bir çubukla topun üzerindeki boyayı yayabilirsiniz.
  • Topu çubuk üzerinde tutun ve bir kenarda kurumaya bırakın.
  • Yılbaşı süslemesi olarak asmak için topun üstüne telle ilmek yapın.

İlginizi çekebilecek içerikler

Çiçek desenleri her yerde
Çiçek desenleri her yerde
Çiçek severlerdenseniz el kaldırın! Renkleriyle, kokularıyla, büyüklü küçüklü şekilleriyle çiçekler hepimizi büyüleme...
Devamını oku
Reçine  ile korunan süslemeler
Reçine ile korunan süslemeler
Koyu kıvamlı ve berrak bir sıvı olan epoksi reçine (epoxy resin), sertleştirici ile karıştırıldığında kaya kadar sert...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published