Beş Bin Yıllık Bir Sanat: Mozaik

Mozaik, farklı renklerde genellikle küçük kare taşların yan yana getirilmesiyle oluşan resim çalışmasıdır. Çok eski çağlardan beri bilinen ve uygulanan, Sümerler'den miras kalan ve Roma İmparatorluğu ile anılan bu görsel sanatın tarihi örnekler ülkemizde de bulunmaktadır.

Böyle bir sanatın günümüzde hobi haline gelmesi oldukça güzel. Mozaik çalışması, her yaştan insanı eğlendirirken bu sanata yönelten eşsiz bir aktivite. 

Başlangıç için ihtiyacınız olan ilk şey, rengarenk minik mozaik taşları. Mozaik taşlarının cam mozaik ve seramik mozaik olarak farklı çeşitleri bulunmakta. Artebella’nın seramik mozaik setleri ve cam mozaik setleri, ihtiyacınız olan her şeyi bir arada hazır halde sunarak hobinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak. 

Hem yetişkinler hem de çocuklar için

Bu setler, makasla kesilmiş rengarenk seramik taşların farklı desenlerle hazırlanmış kompozit panolara yapıştırılmasıyla mozaik sanatını eğlenceli bir hobi haline getiriyor. Bu sihirli taşları yapıştırmanız için de kokusuz su bazlı mozaik tutkalları sanatınızı tamamlamanıza yardımcı olacak. 

Çocuklarınızla birlikte mozaik sanatıyla tanışmak için gerekli tüm malzemeyi hobini.com’da bulabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte eğlenceli vakit geçirmek ve bu sanatı hobi haline getirmek için sadece renkli taşlar, kağıt, kalem, yapıştırıcı, makas ve cımbıza ihtiyacınız var.
İşte güzel bir örnek !

Benzer Yazılarımız

Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sokaklarda renkli boyanmış merdivenlere denk geldiğinizde, renklerin orayı ne kadar güzelleştirdiğini fark ettiniz mi...
Read More
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik objeler, pürüzsüz yüzeyleri ve akrilik boyayı güzel tutuşlarından dolayı çalışması en keyifli objelerden. Ser...
Read More

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published