Ağaç yapraklarından şık kase

Yaz sonunda ağaçların yaprakları renk değiştirip dökülmeye başladığında siz de yeni bir kendin yap projesi ile bu yaprakları değerlendirebilirsiniz.

Malzemeler

Renkli yapraklar
Plastik kase
Plastik ambalaj
Tutkal
Sır vernik

Kasenin dışını plastik ambalaj ile kaplayın.

Yaprakları teker teker tutkallayın ve ambalajın üzerine yapıştırdıktan sonra yine tutkal sürün. Ve boşluk bırakmadan, uçları birbirlerinin üzerine gelecek şekilde yaprakları iyice yapıştırın. Yapraklar düz olmadığından tekrar açılabilirler, dolayısıyla onları bolca tutkalladıktan sonra elinizle bir süre bastırmanız gerekebilir. Kasenin tabanını ve kenarların yarısını yapraklarla kaplayana kadar devam edin.

Tutkallanmış yaprakların kuruması için 12 saat bekleyin. Yapraklar tamamen kuruduğunda, onlara sır vernik uygulayın.

Sır kuruduğunda, yaprakları ve plastik ambalajı dikkatlice kaseden çıkarın. Ve yavaşça yaprakların yapıştığı ambalajı da sıyırın.

Kuru yapraklardan yaptığınız bu kase sehpa üstünde çok şık duracak. Doğallığını koruması için içine kozalak, palamut veya kuru çiçekler koyabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerikler

Çiçek desenleri her yerde
Çiçek desenleri her yerde
Çiçek severlerdenseniz el kaldırın! Renkleriyle, kokularıyla, büyüklü küçüklü şekilleriyle çiçekler hepimizi büyüleme...
Devamını oku
Reçine  ile korunan süslemeler
Reçine ile korunan süslemeler
Koyu kıvamlı ve berrak bir sıvı olan epoksi reçine (epoxy resin), sertleştirici ile karıştırıldığında kaya kadar sert...
Devamını oku

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published