Şipşak ayna efekti

 

Çok pratik bir yöntemle istediğiniz cam objeyi aynaya dönüştürmenin bir yolu var:  Artebella ayna efektli sprey boya. 1 dakika kadar kısa sürede bir cam kavanozu, vazoyu, kaseyi veya tabağı pürüzsüz bir aynaya ya da hafif eskitilmiş gümüş görünümlü bir objeye çevirebilirsiniz. Benzer şekilde mat bir metal veya seramik yüzeyi de gümüş gibi parlatabilirsiniz.

Başlamadan önce sprey boyayla çalışırken çalışma alanınızı koruma amaçlı kağıt havlu ile kaplayın.

Pürüzsüz bir ayna görünümü için uygulama yapacağınız cam yüzeyin temiz olduğundan emin olun. Ayna efekti sprey boyayı iyice çalkaladıktan sonra cama sıkın ve kuruması için 1 dakika bekleyin. Bu özel uygulama cam objelerde tersten ayna efekti yarattığı için camı ters çevirdiğinizde ayna görünümünün oluştuğunu fark edeceksiniz. İsterseniz su bazlı parlak vernik veya sprey vernik uygulayarak yüzeyi koruma altına alabilirsiniz.

Ayna efekti tekniğini kullanarak daha dekoratif çalışmalar da yapmak mümkün. Damla görünümlü bir eskitme yapmak için ayna spreyinden önce cam yüzeye azıcık su püskürtün ve sprey boyayı onun üzerine uygulayın.

Çatlatma efekti vermek için ise, bir sprey şişede 1:1 ölçüsünde su ve sirkeyi karıştırın ve ayna efekti yaptığınız yüzeye sıkın. Kağıt havlu ile üzerine hafifçe bastırıp kaldırın. Sirkenin değdiği noktalarda boya çıkacağı için ayna efektli yüzeye çatlamış görüntüsü verecektir.

İlginizi çekebilecek içerikler

Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik objeler, pürüzsüz yüzeyleri ve akrilik boyayı güzel tutuşlarından dolayı çalışması en keyifli objelerden. Ser...
Devamını oku
Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Özellikle okul öncesi çağındaki çocuklar için eğlenceli ve renkli bir çalışma arıyorsanız parmak boyaları tam size gö...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.