Kendi mühürünüzü basın

Kumaş ve kağıt üzerinde doku oluşturmak için yeni fikirler aradığınızda basit malzemeleri kullanmak her zaman için iyi bir yoldur. Market alışverişlerinden eve getirdiğiniz dikdörtgen strafor kapları, üzerine kolayca çizilebilen ve basit aletlerle "oyulabilen" yapısı nedeniyle kağıda ve kumaşa mühür gibi desen basmakta ve arkaplan doku yapmakta kullanabilirsiniz.

Strafor üzerine pilot kalemle bir tasarım çizerek başlayın. Çizerken straforu delmeyecek ama desene boyut verecek kadar bastırarak çizin. Ardından kullanacağınız renklerdeki akrilik boyalarınızı bir plastik tabağa koyun. Patina süngeri ile boyayı strafora yedirin. İşte mühürünüz ya da baskınız hazır. Çalışmanız bittikten sonra yüzeye uygun olarak vernikleyebilirsiniz.

Kumaş üzerine de deneyin

Kumaş yüzeylere mühür basmak isterseniz, akrilik boya yerine sprey kumaş boya kullanın. Yine strafora ince uçlu bir kalem ile hafifçe bastırarak bir desen çizin. Kullanmak istediğiniz renklerle straforun üzerini boyayın. Straforu ters çevirerek kumaşın yüzeyine sıkıca bastırın. Kuruduktan sonra kumaşın arkasında ütüleyerek boyayı sabitleyin.

İlginizi çekebilecek içerikler

Eserlerinizle çatlatın
Eserlerinizle çatlatın
Ahşap tepsinize veya seramik vazonuza çatlamış görüntüsü vermeyi, kırıp dökmeden, boya ile mozaik çatlatma tekniği ku...
Devamını oku
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sokaklarda renkli boyanmış merdivenlere denk geldiğinizde, renklerin orayı ne kadar güzelleştirdiğini fark ettiniz mi...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.