Kendi mühürünüzü basın

Kumaş ve kağıt üzerinde doku oluşturmak için yeni fikirler aradığınızda basit malzemeleri kullanmak her zaman için iyi bir yoldur. Market alışverişlerinden eve getirdiğiniz dikdörtgen strafor kapları, üzerine kolayca çizilebilen ve basit aletlerle "oyulabilen" yapısı nedeniyle kağıda ve kumaşa mühür gibi desen basmakta ve arkaplan doku yapmakta kullanabilirsiniz.

Strafor üzerine pilot kalemle bir tasarım çizerek başlayın. Çizerken straforu delmeyecek ama desene boyut verecek kadar bastırarak çizin. Ardından kullanacağınız renklerdeki akrilik boyalarınızı bir plastik tabağa koyun. Patina süngeri ile boyayı strafora yedirin. İşte mühürünüz ya da baskınız hazır. Çalışmanız bittikten sonra yüzeye uygun olarak vernikleyebilirsiniz.

Kumaş üzerine de deneyin

Kumaş yüzeylere mühür basmak isterseniz, akrilik boya yerine sprey kumaş boya kullanın. Yine strafora ince uçlu bir kalem ile hafifçe bastırarak bir desen çizin. Kullanmak istediğiniz renklerle straforun üzerini boyayın. Straforu ters çevirerek kumaşın yüzeyine sıkıca bastırın. Kuruduktan sonra kumaşın arkasında ütüleyerek boyayı sabitleyin.

İlginizi çekebilecek içerikler

Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Özellikle okul öncesi çağındaki çocuklar için eğlenceli ve renkli bir çalışma arıyorsanız parmak boyaları tam size gö...
Devamını oku
Çiçek desenleri her yerde
Çiçek desenleri her yerde
Çiçek severlerdenseniz el kaldırın! Renkleriyle, kokularıyla, büyüklü küçüklü şekilleriyle çiçekler hepimizi büyüleme...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.