Eserlerinizle çatlatın

Ahşap tepsinize veya seramik vazonuza çatlamış görüntüsü vermeyi, kırıp dökmeden, boya ile mozaik çatlatma tekniği kullanarak sağlayabilirsiniz. Resim üstü çatlatma da denen bu yöntemle, sanatsal çalışmalarınız artık eskitilmiş bir görünüme sahip olacak.

Ahşap veya seramik bir tepsiyi istediğiniz renk akrilik boya ile boyadıktan sonra üzerine kolay transfer uygulayın. İyice kuruduktan sonra mozaik çatlatma işlemine geçebilirsiniz

  • Artebella mozaik çatlatma 2 aşamalıdır. İlk aşamada çatlatma medyumunu tepsi üzerine yoğun bir şekilde sürün. İnce çatlatma isterseniz daha ince sürmeniz yeterli. Ve kurumaya bırakın.
  • Daha sonra 2. adım olan çatlatma verniğini fırça ile tepsi üzerine sürün. Bu aşamanın püf noktası, küçük fırça darbeleriyle ve fırça darbeleri üst üste gelmeyecek şekilde uygulanmasıdır. Kurumaya başladıkça boyanın çatlamaya başladığını göreceksiniz.
  • Oluşan çatlakların arasına biraz metalik görünüm katalım. Altın rengini biraz inceltmek için glaze medyum ile karıştırdıktan sonra fırça ile mozaik çatlatma yaptığınız yüzeye sürün.
  • Nemli bir sünger ile bastırmadan fazla metalik boyayı alın. Böylece çatlaklar belirginleşecektir. Ve kurumasını bekleyin.

İlginizi çekebilecek içerikler

Reçine  ile korunan süslemeler
Reçine ile korunan süslemeler
Koyu kıvamlı ve berrak bir sıvı olan epoksi reçine (epoxy resin), sertleştirici ile karıştırıldığında kaya kadar sert...
Devamını oku
Mutfağınızı süsleyen dantelli kavanozlar
Mutfağınızı süsleyen dantelli kavanozlar
Mutfakta kuru gıdaları saklamak için kullandığınız erzak kavanozlarınızı cam boyalar ve dantel desenli kolay transfer...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.