Desen desen kumaş çantalar

Artebella stencil ve kolay transferlerini kullanarak bez çanta, t-shirt veya minder kılıfı gibi kumaş yüzeylere istediğiniz deseni çıkarabilir, kendinize özel bir çanta yapabilirsiniz.  

Malzemeler

Kolay kumaş transfer

Simli rölyef pasta
Stencil

Kumaş yüzey için kullanılan bir kolay transfer deseni ve bir stencil seçin.

Kumaş boyarken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta:

Kumaşa kolay transfer yaparken ahşapta yaptığınız gibi su ile nemlendirmeden önce buharsız ütü ile 30 saniye ütüleyerek desenin kumaşa geçmesini sağlayın. Bunun için kolay transferleri, desenli yüzeyi çantaya bakacak şekilde yerleştirdikten sonra üzerine koruyucu bir bez koyarak ütülemeniz gerekiyor. Daha sonra ıslak sünger ile transfer kağıdını nemlendirip 20 saniye bekleyin ve beyaz kağıdını kaldırın. Kumaş üzerine yapılan transfere vernik uygulanamayacağı için sabitleme işlemini, kolay kumaş transfer paketinden çıkan, bir yüzü açık mavi olan sabitleme kağıdını ütüleyerek yapmanız gerekiyor. Sabitleme kağıdı soğuduktan sonra kendini bırakacaktır.

Bez çantanızın başka bir yerine stencil şablonunu yerleştirin ve daha rahat çalışmak için bir bant ile kumaşa sabitleyin. Spatula yardımıyla rölyef pastayı stencilin üzerine sürün ve şablonu kaldırıp kuruması için 1 gün bekleyin. Daha sonra arka tarafından ütüleyerek sabitleme işlemini yapın. Çantanız şimdi kullanıma hazır!

İlginizi çekebilecek içerikler

Eserlerinizle çatlatın
Eserlerinizle çatlatın
Ahşap tepsinize veya seramik vazonuza çatlamış görüntüsü vermeyi, kırıp dökmeden, boya ile mozaik çatlatma tekniği ku...
Devamını oku
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sokaklarda renkli boyanmış merdivenlere denk geldiğinizde, renklerin orayı ne kadar güzelleştirdiğini fark ettiniz mi...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.