Desen desen kumaş çantalar

Artebella stencil ve kolay transferlerini kullanarak bez çanta, t-shirt veya minder kılıfı gibi kumaş yüzeylere istediğiniz deseni çıkarabilir, kendinize özel bir çanta yapabilirsiniz.  

Malzemeler

Kolay kumaş transfer

Simli rölyef pasta
Stencil

Kumaş yüzey için kullanılan bir kolay transfer deseni ve bir stencil seçin.

Kumaş boyarken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta:

Kumaşa kolay transfer yaparken ahşapta yaptığınız gibi su ile nemlendirmeden önce buharsız ütü ile 30 saniye ütüleyerek desenin kumaşa geçmesini sağlayın. Bunun için kolay transferleri, desenli yüzeyi çantaya bakacak şekilde yerleştirdikten sonra üzerine koruyucu bir bez koyarak ütülemeniz gerekiyor. Daha sonra ıslak sünger ile transfer kağıdını nemlendirip 20 saniye bekleyin ve beyaz kağıdını kaldırın. Kumaş üzerine yapılan transfere vernik uygulanamayacağı için sabitleme işlemini, kolay kumaş transfer paketinden çıkan, bir yüzü açık mavi olan sabitleme kağıdını ütüleyerek yapmanız gerekiyor. Sabitleme kağıdı soğuduktan sonra kendini bırakacaktır.

Bez çantanızın başka bir yerine stencil şablonunu yerleştirin ve daha rahat çalışmak için bir bant ile kumaşa sabitleyin. Spatula yardımıyla rölyef pastayı stencilin üzerine sürün ve şablonu kaldırıp kuruması için 1 gün bekleyin. Daha sonra arka tarafından ütüleyerek sabitleme işlemini yapın. Çantanız şimdi kullanıma hazır!

İlginizi çekebilecek içerikler

Üfleyerek desen verin
Üfleyerek desen verin
Yaratıcılığın sınırı yok. Neden pipetle üfleyerek de resim yapılmasın? Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de...
Devamını oku
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
Yaz kış demeden açan rengarenk çiçekleri evde görmek ne güzeldir... Daha önce farklı malzemelerden yapay çiçekler yap...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.