Çubuklarla harikalar yaratın

Renkli ve eğlenceli çubuklar, kendin yap projeleri için sık kullanılan ve çok farklı projelerde kullanılabilecek bir ürün. Bu tahta çubuklarla kuş evinden oyuncak mobilya yapımına, kitap ayracından panolara kadar her şeyi yapabilirsiniz. Basitten giderek zorlaşan sırada birkaç örnek verelim.

Kitap ayracı yapmak için çubukları akrilik boya ile boyayın ya da boyanmış renkli çubuk da alabilirsiniz. Yapışkanlı hareketli gözler ekledikten sonra ince uçlu kalem veya fırça ile çubuklarınıza komik yüzler çizin. İsterseniz üst kısmına renkli tüyler de yapıştırarak daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

Telefon tutacağı veya kalemlik yapmak için fotoğraftaki gibi aralıklı olarak çubuklarınızı kuvvetli bir tutkal veya sıcak silikon tabancası ile yapıştırın. İsterseniz akrilik boyalarla renklendirebilirsiniz.

Dekoratif süsleme için çubukların dizilimi, renkleri , her şey hayal gücünüze kalmış. Her bir çubuğa keçeli kalemlerle farklı desenler çizin ve sonra dilediğiniz sırada yan yana veya alt alta yapıştırın.

Çubuklardan çok çeşitli modelde kuş evi yapılabilir. Önce zemin ve gövdeyi yapmak için çubukları birbirinin arasından geçirip yapıştırarak iyice sabitleyin, ardından çatıyı yapıp gövdenin üzerine yapıştırın. Boyaması yaratıcılığınıza kalmış.

Biraz daha büyük ölçekte ve detaylı evler de yapabilirsiniz.

Bu eğlebceli çubukları aynı zamanda fen projeleri için de kullanmak mümkün. Basit bir araba, uçak ve ok-yay gibi daha mekanik kullanımlar için buradan fikir alabilirsiniz:

İlginizi çekebilecek içerikler

Çiçek desenleri her yerde
Çiçek desenleri her yerde
Çiçek severlerdenseniz el kaldırın! Renkleriyle, kokularıyla, büyüklü küçüklü şekilleriyle çiçekler hepimizi büyüleme...
Devamını oku
Reçine  ile korunan süslemeler
Reçine ile korunan süslemeler
Koyu kıvamlı ve berrak bir sıvı olan epoksi reçine (epoxy resin), sertleştirici ile karıştırıldığında kaya kadar sert...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.