Çocukların el becerilerini geliştiren seramik mozaikler

Geçmişi günümüzden 5.000 yıl önceye, Sümerler’e dayanan mozaik sanatı, camdan, seramikten, ahşaptan veya taştan kesilmiş küçük parçaların yan yana yapıştırılmasıyla yapılan resim veya desenlerden oluşuyor. O dönemin insanları şehirlerini, meydanlarını, evlerinin duvarlarını yüzbinlerce parçadan oluşan mozaiklerle süslüyorlardı. Bu mozaiklerin en bilinenlerinden “Maenad” ya da diğer adıyla “Çingene Kızı Mozaiği”, Bizans döneminde Maenad Villası’nın yemek odasının tabanını süslüyordu. Bugün ise  dünyaca ünlü mozaik Gaziantep’teki Zeugma Mozaik Müzesinde koruma altında. 

Zeugma mozaik

Günümüzde mozaikler büyük ölçekli panolardan küçük objelere kadar farklı yüzeylerde kullanılıyor. Özellikle çocukların el becerilerini ve dikkat gelişimini desteklemesinden  ve uygulanması kolay bir sanat olmasından dolayı mozaik yapımı günümüzde bir hobiye dönüştü. Artebella seramik mozaik setleri, mozaik yapımını kolaylaştırıyor ve size yepyeni bir hobinin kapılarını aralıyor.

mozaik

Kolaylaştırılmış seramik mozaik setleri ile çocuklarınızı bu binlerce yıllık sanat ile tanıştırın!

İlginizi çekebilecek içerikler

Portakallı kitap ayraçları
Portakallı kitap ayraçları
Kitap ve defterlerinizi bu enerji veren vitamin deposu portakallarla işaretlemek ister misiniz? Yapılışı son derece z...
Devamını oku
Şipşak ayna efekti
Şipşak ayna efekti
  Çok pratik bir yöntemle istediğiniz cam objeyi aynaya dönüştürmenin bir yolu var:  Artebella ayna efektli sprey boy...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.