Çiçek gibi kozalaklar

Bahçede veya bir orman gezintisinde yürürken ayağınıza çarpan, formu bozulmamış çam kozalakları görürseniz birkaç tanesini çantanıza atmanızı öneririz. Bu kozalaklardan çelenkler, saksıda kozalak çiçekleri veya hayvan figürleri yapabilirsiniz. Yılbaşı ağacı için de en doğal süsleme kozalak olacaktır.

Kozalakları istediğiniz renge boyamadan önce beyaz akrilik boya  ile ilk katı boyamanızı öneririz. Böylelikle kullanmayı düşündüğünüz renkler daha canlı görünecektir. Çam kozalaklarını akrilik boya ve fırça ile iç ve dış kısımlarını renklendirebilir veya boyanız geniş ve derin bir kapta ise kozalağı boyanın içine batırıp çıkarabilirsiniz. Kozalaklar kuruduktan sonra verniklerseniz açık havada daha uzun süre koruyabilirsiniz.

Bir vazo veya sakısı içine demet halinde yerleştirmeyi düşünüyorsanız sıcak silikon tabancası ile kozalakların ucuna çöp şiş yapıştırın. Çöp şişleri de yeşile boyayarak daha gerçekçi bir sap görüntüsü verebilirsiniz.

Sepet içine yerleştiriken ise sepetin içine uygun büyüklükte strafor yerleştirerek kozalak çiçeklerinizin çöp şiş saplarını köpüğe saplayarak daha dolgun bir aranjman yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek içerikler

EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
Yaz kış demeden açan rengarenk çiçekleri evde görmek ne güzeldir... Daha önce farklı malzemelerden yapay çiçekler yap...
Devamını oku
Eserlerinizle çatlatın
Eserlerinizle çatlatın
Ahşap tepsinize veya seramik vazonuza çatlamış görüntüsü vermeyi, kırıp dökmeden, boya ile mozaik çatlatma tekniği ku...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.