Çiçek gibi kozalaklar

Bahçede veya bir orman gezintisinde yürürken ayağınıza çarpan, formu bozulmamış çam kozalakları görürseniz birkaç tanesini çantanıza atmanızı öneririz. Bu kozalaklardan çelenkler, saksıda kozalak çiçekleri veya hayvan figürleri yapabilirsiniz. Yılbaşı ağacı için de en doğal süsleme kozalak olacaktır.

Kozalakları istediğiniz renge boyamadan önce beyaz akrilik boya  ile ilk katı boyamanızı öneririz. Böylelikle kullanmayı düşündüğünüz renkler daha canlı görünecektir. Çam kozalaklarını akrilik boya ve fırça ile iç ve dış kısımlarını renklendirebilir veya boyanız geniş ve derin bir kapta ise kozalağı boyanın içine batırıp çıkarabilirsiniz. Kozalaklar kuruduktan sonra verniklerseniz açık havada daha uzun süre koruyabilirsiniz.

Bir vazo veya sakısı içine demet halinde yerleştirmeyi düşünüyorsanız sıcak silikon tabancası ile kozalakların ucuna çöp şiş yapıştırın. Çöp şişleri de yeşile boyayarak daha gerçekçi bir sap görüntüsü verebilirsiniz.

Sepet içine yerleştiriken ise sepetin içine uygun büyüklükte strafor yerleştirerek kozalak çiçeklerinizin çöp şiş saplarını köpüğe saplayarak daha dolgun bir aranjman yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek içerikler

Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sokaklarda renkli boyanmış merdivenlere denk geldiğinizde, renklerin orayı ne kadar güzelleştirdiğini fark ettiniz mi...
Devamını oku
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik objeler, pürüzsüz yüzeyleri ve akrilik boyayı güzel tutuşlarından dolayı çalışması en keyifli objelerden. Ser...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.