Çiçek bahçesine dönüşen pantolonlar

Hep aynı renk kot pantolonu giymekten sıkıldıysanız veya pantolonunuzu yeni desenlerle süslemeyi düşünüyorsanız tam size göre pratik, kolay ve çiçekli bir fikrimiz var.

 

Tulum (veya koyu renk başka bir pantolon da olabilir)
Kumaş boyaları
Bant
Sünger fırça ya da stencil fırçası
Stencil şablonları (kendiniz yapabilir veya hazır alabilirsiniz)

  • Şablonunuzu istediğiniz gibi sabitlemek için önce bantlayın.
  • İlk kullanacağınız boyayı bir palete veya plastik tabağa sıkın ve sünger fırçayı boyaya batırarak fazlasını sıyırın.  Stencil ile çalışırken az boya ve gerektikçe eklemek iyi bir yöntemdir. Çünkü fazla boya, şablonun altında yayılmaya ve stencil deseninin  bulaşmasına neden olabilir. Stencil hareketi de burada önemli. Fırça gibi sağa sola sürmek yerine süngeri/stencil fırçasını küçük aşağı-yukarı hareketlerle uygulamalısınız.
  • Şablonun bir rengini tamamlayın ve ardından yeni bir sünger fırça ile ikinci boya rengi için aynısını uygulayın.
  • İlk şablonunuzla işiniz bittiğinde boya hala ıslakken nazikçe şablonu çıkarın. Şablonda nemli bir bezle dikkatlice silin, temiz kalsın.(kurumuş boyaları çıkarmak daha zordur) İstediğiniz tasarımı elde edene kadar önceki adımları tekrarlayın!

 

İlginizi çekebilecek içerikler

Eserlerinizle çatlatın
Eserlerinizle çatlatın
Ahşap tepsinize veya seramik vazonuza çatlamış görüntüsü vermeyi, kırıp dökmeden, boya ile mozaik çatlatma tekniği ku...
Devamını oku
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sıra merdivenleri boyamaya geldi!
Sokaklarda renkli boyanmış merdivenlere denk geldiğinizde, renklerin orayı ne kadar güzelleştirdiğini fark ettiniz mi...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.