Çiçek bahçesine dönüşen pantolonlar

Hep aynı renk kot pantolonu giymekten sıkıldıysanız veya pantolonunuzu yeni desenlerle süslemeyi düşünüyorsanız tam size göre pratik, kolay ve çiçekli bir fikrimiz var.

 

Tulum (veya koyu renk başka bir pantolon da olabilir)
Kumaş boyaları
Bant
Sünger fırça ya da stencil fırçası
Stencil şablonları (kendiniz yapabilir veya hazır alabilirsiniz)

  • Şablonunuzu istediğiniz gibi sabitlemek için önce bantlayın.
  • İlk kullanacağınız boyayı bir palete veya plastik tabağa sıkın ve sünger fırçayı boyaya batırarak fazlasını sıyırın.  Stencil ile çalışırken az boya ve gerektikçe eklemek iyi bir yöntemdir. Çünkü fazla boya, şablonun altında yayılmaya ve stencil deseninin  bulaşmasına neden olabilir. Stencil hareketi de burada önemli. Fırça gibi sağa sola sürmek yerine süngeri/stencil fırçasını küçük aşağı-yukarı hareketlerle uygulamalısınız.
  • Şablonun bir rengini tamamlayın ve ardından yeni bir sünger fırça ile ikinci boya rengi için aynısını uygulayın.
  • İlk şablonunuzla işiniz bittiğinde boya hala ıslakken nazikçe şablonu çıkarın. Şablonda nemli bir bezle dikkatlice silin, temiz kalsın.(kurumuş boyaları çıkarmak daha zordur) İstediğiniz tasarımı elde edene kadar önceki adımları tekrarlayın!

 

İlginizi çekebilecek içerikler

Üfleyerek desen verin
Üfleyerek desen verin
Yaratıcılığın sınırı yok. Neden pipetle üfleyerek de resim yapılmasın? Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de...
Devamını oku
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
EVA’larla kendi çiçeklerinizi yapın
Yaz kış demeden açan rengarenk çiçekleri evde görmek ne güzeldir... Daha önce farklı malzemelerden yapay çiçekler yap...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.