Benzersiz desenli köpük toplar

Kolay, hızlı ve eğlenceli  dökme tekniği ile ebruya benzer görünümde harika süslemeler yapabilirsiniz. Aynı renkleri, aynı sırada kullansanız bile bu küçük köpük toplar, her biri birbirinden farklı süsleme olarak kuruyacaklar.

Strafor köpük ile çok farklı aktiviteler yapılabilir, burada şimdilik akrilik boya ile dökme tekniğinden bahsedeceğiz. Temelde, akrilik boyaların yavaşça birbirinin üstüne eklenerek tuvale veya objeye dökülmesiyle ortaya çıkan desenlerdir. Bu rengarenk topları hediye olarak verebilir, evinizi ve hatta yılbaşı ağacınızı süslemek için kullanabilirsiniz. Unutmayın, renk kombinasyonu sonsuz!

Malzemeler

Birkaç renkli akrilik boya
Strafor köpük topları
Çöp şiş çubuğu
Plastik bardaklar

  • Plasitk bardağın içine kullanmak istediğiniz renkteki akrilik boyaları sıkın. Boya renklerini karıştırmamaya dikkat edin. Boyayı döktüğünüzde, katmanlar karışmaz, ebru görünümü oluştururlar.
  • Strafor topunun ucuna bir şiş yerleştirin.
  • Dökülecek boyalar için geniş bir kasenin üzerinde, şişin ucundan tutarak boya bardağını yavaşça topun üstüne dökün. Bu sırada boyanın her yere dağılması için topu yavaşça çevirin ve hareket ettirin.
  • Boya bitene veya top tamamen kaplanana kadar boya dökmeye devam edin.
  • Boyasız yer kalırsa ebru görünümünü elde etmek için başka bir çubukla topun üzerindeki boyayı yayabilirsiniz.
  • Topu çubuk üzerinde tutun ve bir kenarda kurumaya bırakın.
  • Yılbaşı süslemesi olarak asmak için topun üstüne telle ilmek yapın.

İlginizi çekebilecek içerikler

Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik üzerinde seramik mozaik
Seramik objeler, pürüzsüz yüzeyleri ve akrilik boyayı güzel tutuşlarından dolayı çalışması en keyifli objelerden. Ser...
Devamını oku
Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Parmak boyalarıyla el, ayak ve parmak baskıları
Özellikle okul öncesi çağındaki çocuklar için eğlenceli ve renkli bir çalışma arıyorsanız parmak boyaları tam size gö...
Devamını oku

Yorum bırak

Önemli Bilgilendirme: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanır.